راه های تنگ کردن واژن زنان

تنگ کردن واژن زنان از موضوعات داغ این روزها است. چراکه با افزایش سن و در برخی موارد داشتن زایمان طبیعی، واژن کمی شل می‌شود. به‌عبارت‌دیگر واژن حالت الاستیکی خود را از دست می‌دهد. راه‌های تهاجمی و غیرتهاجمی برای حل این مشکل وجود دارند.

آیا واژن سست و گشاد می شود؟

درباره تنگ کردن واژن زنان تصورات و شایعات اشتباه زیادی وجود دارد که جا دارد چند نکته درباره آن بیان نماییم. برخی بانوان معتقدند که واژن بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی، حالت سفت و تنگ بودن خود را از دست میدهد و به حالت افتاده در می آید و دیگر نخواهد توانست به حالت اولیه خود بازگردد.

اما باید بگوییم که این باور اشتباه است؛ زیرا واژن حالتی ارتجاعی مانند دارد که میتواند بعد از باز شدن، به حالت ابتدایی خود بازگردد و اصطلاحاً میگویند که واژن حالت الاستیکی و ارتجاعی دارد. نمونه مشابه گشاد و تنگ شدن واژن بانوان را میتوانید در فرایند زایمان طبیعی مشاهده نمایید. با این حال منکر این نیستیم که دیواره واژن میتواند با گذشت زمان کمی سست شود اما با این حال حالت جمع شوندگی خود را از دست نخواهد داد.

بنابراین قبل از پرداختن به 5 روش تنگ کردن واژن زنان، بهتر است این شایعه را برطرف کنیم که بدانید هیچگاه واژن دچار سستی همیشگی نخواهد شد و اینگونه نیست که لذت جنسی را از شما بگیرد.

روش تنگ کردن واژن زنان

عوامل مختلفی از جمله زایمان طبیعی می‌تواند باعث شل‌شدن واژن شوند. شل‌شدن واژن برای خانم‌ها خوشایند نیست و حتی باعث کاهش اعتمادبه‌نفس آنان خواهد شد. راه‌های مختلفی از درمان‌های خانگی، استفاده از محصولات زناشویی تا جراحی وجود دارند تا بتوانند به بانوان عزیز برای حل این مشکل کمک کنند. علت خشک شدن واژن زنان و راه های درمان

تنگ کردن با کمک لیزر

تنگ شدن واژن با استفاده از لیزر یکی از روش‌های درمانی است که احتمال دارد برای جوان‌سازی و تقویت واژن مورداستفاده قرار بگیرد. با استفاده از نور لیزر، عضلات واژن تقویت می‌شوند و جریان خون افزایش می‌یابد. درنتیجه به رشد کلاژن و افزایش کشسانی واژن کمک خواهد شد. این روش تهاجم کمتری نسبت به روش‌های دیگر دارد.

استفاده از شیاف تنگ کننده ماریانا

تنگی واژن، برای تجربه‌ لذت زناشویی و تحریک هر دو طرف، اهمیت بسیاری دارد. توانایی تحریک عصب‌های واژن از طریق فشار فیزیکی بین دیواره‌های واژن باعث تجربه شگفت‌انگیز و لذت بیشتری می‌شود. استفاده از داروهای موجود در داروخانه‌ها، از جمله شیاف تنگ کننده واژن ماریانا می‌تواند به بانوان برای تجربه این حس لذت‌بخش کمک کند.

تمرینات کگل

کِگِل یکی از معروف‌ترین تمرینات برای تقویت ماهیچه‌های لگن است که منجر به تنگ شدن واژن می‌شود. برای انجام این تمرین، باید ماهیچه‌های کف لگن خود را پیدا کنید. یکی از راه‌های یافتن این عضلات توقف جریان ادرار است. ماهیچه‌هایی که برای متوقف‌کردن جریان ادرار، فشار می‌آورند، همان ماهیچه‌های کف لگن هستند. تمرینات و ورزش کگل برای تنگ کردن واژن زنان

تزریق ژل برای تنگی واژن بانوان

برخی معتقد هستند که روش‌های غیرتهاجمی برای تنگ کردن واژن زنان خیلی موثر نیستند. ازاین‌رو در سال 2016 تحقیقی بر روی بانوانی که زایمان طبیعی داشته‌اند و از شل‌بودن واژن خود رنج می‌بردند، انجام شد. در این تحقیق، ترکیبی از پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) و اسید هیالورونیک (HA) به واژن افراد تزریق شد. پس از گذشت چند ماه نتایج بسیار رضایت‌بخشی به‌دست آمد.

توجه‌به این نکته ضروری است که تزریق ژل فقط باید در مراکز معتبر و مورد تایید انجام شود.

عمل واژینوپلاستی

عمل تنگی واژن یا واژینوپلاستی (Vaginoplasty) یک روش تهاجمی است که برای تنگ و سفت کردن واژن انجام می‌شود. در این روش، پوست‌های اضافی داخل کانال واژن را برمی‌دارند. لطفا توجه داشته باشید که این کار با عوارضی، مانند درد، خون‌ریزی و عفونت همراه است.

جمع‌بندی

شل شدن واژن، در اثر عواملی از جمله افزایش سن و زایمان رخ می‌دهد. این موضوع تاثیر مستقیم روی رابطه زوجین دارد. راه‌های مختلفی برای تنگ کردن واژن زنان وجود دارند که برخی تهاجمی با عوارض بیشتر و برخی غیرتهاجمی با عوارض بسیار کمتر هستند. بهتر است با مشورت پزشک یک روش مطمئن با ریسک پایین را انتخاب کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا