علت و درمان اختلال نعوظ مردان

علت اختلال نعوظ مردان بسته به دلایل مختلف، می‌تواند ناشی از مصرف برخی داروها یا مشکلات روانی باشد. اختلال نعوظ (ED) که به آن ناتوانی جنسی مردان نیز می‌گویند، مشکلی شایع است که می‌تواند بر سلامت جنسی و روانی مردان تاثیر بگذارد. ED به ناتوانی در رسیدن یا حفظ نعوظ کافی برای فعالیت جنسی اطلاق می‌گردد. حال باید بدانیم که چه چیزی باعث می‌شود تا مشکل نعوظ برای مردان به‌وجود آید.

سکس طولانی و زمان طبیعی سکس نرمال

بررسی 7 علت اختلال نعوظ مردان

شل شدن آلت مردان و بازنگشتن آن به حالت نعوظ، دلایل متعددی دارد. در این بخش، قصد داریم 7 علت اختلال نعوظ مردان را با یکدیگر بررسی کنیم.

1. مشکلات عروقی

یکی از دلایل وجود شل شدن آلت مردان، مشکلات عروقی است. این مشکلات، شامل موارد زیر است:

 • شریان‌های مسدود شده یا باریک شده: این امر، می‌تواند جریان خون به آلت تناسلی را کاهش دهد و منجر به ED شود.
 • آترواسکلروز: تجمع پلاک در شریان‌ها، آن‌ها را سفت و باریک می‌کند و جریان خون را محدود می‌سازد.
 • فشار خون بالا: فشار خون بالا، می‌تواند به‌مرور زمان به شریان‌ها آسیب برساند.
 • کلسترول بالا: کلسترول بالا، به تشکیل پلاک در شریان‌ها کمک می‌کند.

2. دیابت

دیابت، به اعصاب و عروق خونی که نعوظ را کنترل می‌کنند، آسیب خواهد رساند. قند خون بالا، می‌تواند به‌مرور زمان، به اعصاب و رگ‌های خونی آسیب بزند. دیابت همچنین، خطر ابتلا به سایر بیماری‌هایی که می‌توانند منجربه ED شوند، مانند بیماری قلبی و فشار خون بالا را افزایش می‌دهد.

3. بیماری‌های قلبی

بیماری‌های قلبی، می‌تواند جریان خون به کل بدن، از جمله آلت تناسلی را کاهش دهد که در نتیجه شل شدن آلت مردان اتفاق خواهد افتاد.

 • بیماری عروق کرونر: این بیماری، زمانی رخ می‌دهد که شریان‌هایی که خون را به قلب می‌رسانند باریک یا مسدود می‌شوند.
 • نارسایی قلبی: این بیماری، زمانی رخ می‌دهد که عضله قلب به‌درستی پمپاژ را انجام نمی‌دهد.
 • فشار خون بالا: فشار خون بالا، می‌تواند به‌مرور زمان به قلب و عروق خونی آسیب برساند.

علت اختلال نعوظ مردان، با توجه به بیماری‌های قلبی معمولا نادر است. اما اگر این مشکل ناشی از بیماری‌های قلبی باشد، ابتدا باید مشکل قلبی برطرف شود و سپس به سراغ درمان اختلال نعوظ رفت.

4. چاقی

چاقی، خطر ابتلا به ED را افزایش می‌دهد. چاقی، می‌تواند به افزایش فشار خون، کلسترول بالا و دیابت منجر شود که همگی به بروز ED کمک خواهند کرد. چاقی همچنین، سطح تستوسترون را کاهش می‌دهد، که این هورمون در نعوظ نقش دارد. درواقع، یکی از راحت‌ترین روش‌های درمان اختلال نعوظ، کاهش وزن است که به داشتن استایلی ایده‌آل نیز کمک می‌کند. در کنار آن، استفاده از شربت تقویت نعوظ مردان در مجموعه بابا لک لک، به‌عنوان گزینه‌ای مناسب برای درمان سریع‌تر این مشکل مطرح می‌شود.

درمان اختلال نعوظ بصورت خانگی و گیاهی

5. افسردگی و اضطراب

مشکلات سلامت روان، می‌تواند بر میل جنسی و توانایی نعوظ تاثیر بگذارد. افسردگی و اضطراب، باعث ایجاد استرس و مشکلات تمرکز می‌شوند که همه این‌ها، می‌تواند بر عملکرد جنسی تاثیر بگذارند. برخی از داروهای ضدافسردگی و ضداضطراب نیز علت اختلال نعوظ مردان هستند. آن‌ها به‌شکل غیرمستقیم با عوارض جانبی خود، اختلال در نعوظ را ارائه می‌دهند.

6. مصرف داروها

برخی از داروها، مانند داروهای ضدافسردگی، داروهای فشار خون و داروهای ضددرد، می‌توانند عارضه جانبی ED ایجاد کنند. اگر مصرف دارویی باعث ED شده است، با پزشک خود در مورد گزینه‌های جایگزین صحبت کنید.

7. سوء مصرف مواد

سوء مصرف الکل و مواد مخدر، جریان خون به آلت تناسلی را مختل می‌کند و به ED منجر می‌شود. سوء مصرف مواد، همچنین می‌تواند بر سلامت روان و عملکرد جنسی تاثیر منفی بگذارد.

درمان اختلال نعوظ در مردان

چه به دنبال درمان خانگی نعوظ باشید، چه قصد داشته باشید که این مشکل را با کمک یک پزشک رفع کنید، مهم آن است که در این مسیر خسته نشوید و صبر پیشه کنید تا اثرات داروها و تغییر سبک زندگیتان در از بین رفتن این مشکل یاری‌رسان باشد. برخی از روش‌های درمان علت اختلال نعوظ مردان، عبارت‌اند از:

 • تغییرات در سبک زندگی: این امر، شامل ترک سیگار، کاهش وزن، ورزش منظم و کنترل استرس است.
 • داروها: داروهایی مانند ویاگرا، سیالیس و لویترا می‌توانند به افزایش جریان خون به آلت تناسلی و کمک به نعوظ کمک کنند.
 • هورمون درمانی جایگزین: این درمان‌ها، برای مردانی که سطوح پایین تستوسترون دارند، مفید خواهد بود.
 • دستگاه‌ها: دستگاه‌های مختلفی مانند پمپ‌های آلت تناسلی و ایمپلنت‌های آلت تناسلی، می‌توانند برای کمک به نعوظ استفاده شوند.
 • جراحی: در موارد شدید، ممکن است جراحی برای بهبود جریان خون به آلت تناسلی لازم باشد.

بهتر است که برای انتخاب بهترین روش درمان، با یک پزشک متخصص در این زمینه صحبت کنید.

سایر مواردی که باید به آن توجه داشته باشید، عبارت‌اند از:

 • اگر دارو مصرف می‌کنید، با پزشک خود در مورد عوارض جانبی احتمالی به مکالمه بپردازید. برخی از داروها، می‌توانند با ED تداخل داشته باشند.
 • اگر دچار استرس یا اضطراب هستید، برای مدیریت آن کمک بگیرید. استرس و اضطراب، می‌تواند بر عملکرد جنسی تاثیر بگذارد.
 • با شریک زندگی خود در مورد ED صحبت کنید. ارتباط باز و صادقانه، می‌تواند در مقابله با این مشکل و حفظ یک رابطه سالم یاری‌رسان شما باشد.

با درمان مناسب، اکثر مردان می‌توانند بر ED غلبه کنند و از یک زندگی جنسی سالم و رضایت‌بخش لذت ببرند.

زمان رابطه جنسی بخاطر شل شدن آلت و اخلال نعوظ آقایان

آیا درمان خانگی نعوظ امکان‌پذیر است؟

اگر علت اختلال نعوظ مردان را بدانید، قطعا می‌توانید به‌خوبی به این نتیجه برسید که آیا امکان درمان خانگی آن وجود دارد یا خیر. در صورتی که علت مشکل نعوظ شما ناشی از موارد روحی باشد، با تغییر سبک زندگی می‌توانید درمان خانگی را انجام دهید. موارد زیر را بررسی کنید.

 • ترک سیگار: سیگار کشیدن، می‌تواند به رگ‌های خونی آسیب برساند و جریان خون به آلت تناسلی را کاهش دهد.
 • کاهش وزن: یک عامل خطر که مشکل نعوظ را به‌همراه دارد، چاقی است. حتی کاهش وزن کم نیز می‌تواند به بهبود عملکرد نعوظ یاری برساند.
 • ورزش منظم: ورزش، یکی از روش‌های درمان خانگی نعوظ، به بهبود جریان خون و سلامت کلی عروق خونی کمک خواهد کرد.
 • کاهش استرس: استرس، می‌تواند باعث اضطراب و مشکلات نعوظ شود. تکنیک‌های مدیریت استرس مانند یوگا، مدیتیشن یا تنفس عمیق مفید خواهند بود.
 • خواب کافی: کمبود خواب، می‌تواند سطح تستوسترون را کاهش دهد و به ED کمک کند.

جمع‌بندی

همان‌طور که مطالعه کردید، علت اختلال نعوظ مردان ناشی از مشکلات مختلفی است. درک این علت و گام برداشتن برای حذف آن، می‌تواند درمان را به‌راحتی برای شما به‌همراه داشته باشد. کافیست به‌درستی از محصولات تقویتی و روش‌های درمانی استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا